Ekşi Sözlük Kurucusunun Konuşması

Ekşi Sözlük’ün kurucusu ssg (Sedat Kapanoğlu) ve avukatı kanzuk’un (Başak Purut) e-tohum kapsamında yaptıkları, hem sözlükle ve yasalarla ilgili hem de başarı/başarısızlıklarla ilgili konuşmaları.

1. parça:

YouTube Preview Image

2. parça:

YouTube Preview Image

3. parça:

YouTube Preview Image

4. parça:

YouTube Preview Image

5. parça:

YouTube Preview Image

6. parça:

YouTube Preview Image

1. parçanın adresi: http://www.youtube.com/watch?v=8Wu4FGmKLlM

Emin Gürses

“silahlı terör örgütüne üye olma, tc hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme” iddiaları ile yargılanıyordu. hakkında 35 yıla kadar mahkumiyet istenmişti.

tutuklanmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçtikten sonra sessiz sedasız tahliye edildi.

aslında ergenekon terör örgütü falan hikaye. o “akp’nin hoşuna gitmeyen işler yapma” suçunu işlediği için yattı, cezasını çekti, çıktı.

bunu nereden mi anlıyorum? adam tutuklandığında demediklerini bırakmadılar. her gazetede haberleri çıktı, terör örgütü üyesi diye fişlendi. daha yargılaması bile başlamamıştı ama örgüt şeması falan derken halkın önünde hüküm giydi/giydirildi. resmi olarak hüküm giymemişti ama ünvanları gitti, işi gitti, ailesi kepaze oldu, parası gitti, zamanı gitti… şimdi tahliye oldu… peki bunların hesabını kim verecek? kimse! ve hatta bakın tek bir gazetede haberi bile çıkmayacak. ne de olsa her şey hukuka uygun işledi. yersen!

ama mesaj yerini buldu. akp’ye karşı gelme, hukuk falan hikaye hapis yatarsın, paranı, işini, aileni, kariyerini, ünvanlarını, güvenilirliğini kaybedersin, tüm bunların karşısında da hakkını arayamazsın, böyle dımdızlak ortada kalırsın denmek isteniyordu, dendi. umarım emin hoca pes etmez. onu anlayan ve bilen insanlar da var.

diğer ergenekon sanıkları için de bu böyle. bakın göreceksiniz zamanı gelince mustafa balbay, mehmet haberal, ergun poyraz ve diğerleri de sessiz sedasız tahliye edilecek.

peki gazetelerde krokiler, şemalar, terör eylemleri, dinleme kayıtları falan derken her bir boku yayınlayıp halkın önünde bu insanlara hüküm giydirenler bu tahliyeleri haber yapacak mı? tabii ki hayır. bu şerefli haysiyetli bir şey mi?

artık uyanın!
(niketese, 30.01.2010 11:09 ~ 11:12)

Kaynak: http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=18013630